ÇAKIR, YENİ TÜRKİYE’Yİ ÖZETLEDİ

Haftasonu Reşadiye, Almus ve Tokat Merkezde seçim çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Prof. Dr. Coşkun Çakır, AK Parti’nin kuruluş felsefesinin ‘Yeni Türkiye’yi işaret ettiğini belirterek, “13 yıl önce iktidara talip olan partimiz, insan odaklı bir devlet, istikrarlı bir devlet ve kardeşlik hukukunu tesis etmiş bir devlet oluşturmak için üç temel başlığı esas alarak yola koyulmuştur. İşte buna; Yeni Türkiye diyoruz” dedi.

Tokat Merkezde; İhsaniye, Dereağzı, Kızık ve Ortaören Köylerine giderek vatandaşlara seslenen Çakır, genel olarak parti politikalarından ve 7 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti. Gittikleri her köyde, girdikleri her esnaf dükkanında duaları da, eleştirileri de alıp heybelerine koyduklarını belirten Çakır, “Dualarınız bizim için ne kadar kıymetli ise, eleştiri ve beklentileriniz de o derece kıymetli. Sözlerinizi kulağımıza küpe yapıp, eleştirilerinizi ve beklentilerinizi de alıp heybemize koyuyoruz. İnşallah, ülkemiz milletimiz güçlendikçe, Tokat’ımız, ilçelerimiz ve köylerimiz de güçlenecek, kalkınacak” dedi.

Almus ilçesini de ziyaret eden Çakır, ilçe esnafı ve bazı sivil toplum kuruluşlarını dolaştıktan sonra, Babaköy, Ormandibi, Bakımlı köyleri ve Çevreli Kasabasına da uğrayarak vatandaşlarla bir araya geldi. Siyasete başladığında kendisini ilk davet edenlerin Babaköylüler olduğunun altını çizen Çakır, “Babaköylüler Derneği beni davet edip, dinleme teveccühü göstermişlerdi. Bugün ben de teşekkür etmek ve iade-i ziyarette bulunmak maksadıyla gelip sizlerle kucaklaşma imkanı buldum. Maşallah müthiş bir kalabalık ve coşku ile karşılandık, Allah hepinizden razı olsun. Babaköy partimize hep tam destek olmuştur. Devletimizin, milletimizin bu kararlı ve kutlu yürüyüşünde köylülerimiz, çiftçilerimiz itici bir güç oluşturuyor. Ankara, İstanbul güçlendikçe, Tokat daha da kalkınacak, ilçelerimiz daha da kalkınacak, köylerimiz daha da kalkınacak, köylümüz, çiftçimiz daha da güçlenecek. Ama birileri köylümüzün, Anadolu insanının güçlü olmasını istemiyorlar. Hakir görüp, ikinci üçüncü sınıf insan muamelesi yapıyorlar, sonra da gelip oy istiyorlar. Milletimizin ferasetini yabana atanlar, bu ülkede artık milletin sözünün geçtiğini halen anlayabilmiş değiller. İşte bu yüzden 7 Haziran’da yine sandıkları AK Parti oylarıyla patlatacağınızdan şüphemiz yok” dedi.

İŞTE YENİ TÜRKİYE’NİN TEMELLERİ

Hem siyasal hem de ekonomik manada çökmüş bir Türkiye’den, 13 yılda güçlü ve ekonomik refaha ulaşmış bir Türkiye’ye ulaşıldığını vurgulayan Çakır, konuşmasını şöyle sürdürdü; “13 yıl önce bu ekip, yeni bir Türkiye inşaa etmek için kolları sıvadı ve milletin kapısına gitti. Milletin destek ve duasını alan AK Parti ile 13 yılda ekonomi sağlamlaştırıldı, vesayetler yıkıldı, yasaklar kaldırıldı. Biz buna ilk devre diyoruz. Şimdi sıra ikinci devrede. İkinci devre ise, insana, irfana yönelik strateji ve çalışmaların olacağı bir süreçtir. Baktığımızda yıllarca bütün bu yapılanları gören milletin her seçimde artan desteği ile daha da cesaretlenen iktidarımız, hızını artırmış, geçmişinden gelen o köklü devlet ve ümmet geleneği ile Yeni Türkiye’yi inşaa etmeye başlamıştır.

Ben ‘Yeni Türkiye’yi üç başlıkta tanımlıyorum; Birincisi, İnsan odaklı devlet. Yani hiç kimsenin inancı, hayat görüşü, siyasi bakışı veya gözünün rengi yüzünden dışlanmadığı, horlanmadığı, ötekileştirilmediği, tüm vatandaşlarına kıymet veren ve hizmet etmeyi kendine vazife edinmiş bir devlet. Çünkü bu ülkenin geçmişinde başörtüsü takana, Kuran okuyana, İmam Hatip’e gidene, namaz kılana baskı ve zulüm yapılıyordu. Biz bunları yaşadık ve artık ne başı açık, ne de başörtülü hiçbir vatandaşın horlanmadığı, kimsenin inancı yüzünden ötelenmediği, siyasi görüşleri yüzünden zulme uğramadığı bir ülke için gece gündüz çalışıyoruz, çalışacağız. Her vatandaşımız fikri ile, yaşayışı ile kendisini hür ve huzurlu hissedecek.

İkincisi; İstikrarlı bir ülke… Yani, koalisyonların olmadığı, sadece kendi partilerine düşen bakanlıkları ve genel müdürlükleri ellerinde tutmakla uğraşıp, devletin esas meselelerini bir kenara bırakan, millete hizmeti unutulduğu dönemlerin olmadığı ve yine ekonomik krizlerin yaşanmadığı, faizlerin tavan yapmadığı, esnafın, çiftçinin, sanayicinin, bankaların batmadığı, ülkenin IMF kapılarında para beklemediği bir ülkedir Yeni Türkiye…

Artık kendi politikalarını üreten, kimseye göbek bağı olmayan, tehditlerin, gazete manşetlerinin hükümet kurup, yıkmadığı , faizlerin üç haneli rakamlardan tek haneli rakamlara indiği, her haber bülteninde ilk gündem konusu olan enflasyonun artık unutulduğu, milyarlarca dolarlık silahlarını kendi üreten, dünya çapında projeler yapan, kalkınmayı ülkenin her karışına, her ferdine indirgeyebilen bir ülkeyiz ve gün geçtikçe daha da güçleneceğiz.

Üçüncüsü ise, Kardeşlik hukukun tesis edildiği, barış ve güven ortamını sağlayabilmiş huzurlu bir ülke. Dört yanındaki sınır komşuları ekonomik veya siyasal krizlerle boğuşan ülkemiz, buna rağmen ekonomik ve siyasal istikrarı ile yükselen bir değerdir. Bunu 13 yıldır ülkemizde tesis etmeyi başardığımız, kardeşlik ve birliğe borçluyuz. Biz bir oldukça, kardeşlik içerisinde hareket ettikçe, hiçbir kuvvet bizi yıpratamaz, zayıflatamaz. Barış ve güven ortamımızı, mezhepsel farklılıklarımızı, etnik çeşitliliğimizi türlü oyun ve kışkırtmalarla bozmaya yeltenseler de milletimiz bu oyuna artık gelmiyor. Allah’ın izniyle bu saydığım üç husus devam ettikçe, dünya siyasetinde daha fazla söz sahibi, ekonomisi ve insanı güçlü bir ülke olarak, gelecek nesillerimizin ve ümmetimizin hakkını hukukunu koruyacak, insanlığa önemli katkıları olacak bir devlet olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bunlar hep sizlerin desteği ve duasıyla gerçekleşiyor. Ak yazmalı bacılarımızın, analarımızın, yaşlı dedelerimizin, eli nasırlı çiftçilerimizin, işçilerimizin, cesaretlenip yatırımlarını artıran sanayicimizin, coşkusu heyecanı artan çocuklarımızın verdiği enerji ve Allah’ın da izniyle artık bizi hiçbir oyun ve pusu zayıflatamaz, yıpratamaz.”

“KÖY KÖY, ESNAF ESNAF GEZECEĞİZ”

Ormandibi ve Bakımlı Köyleri ile Çevreli Kasabasını da ziyaret eden Çakır, köylerdeki cenazeler nedeniyle konuşmasını iptal ederek taziyelerde bulundu.

Pazar günü ise Reşadiye ve Tokat Merkezde seçim çalışmalarına devam eden Çakır, Reşadiye Muratkaya Köyünde yeni yapılan yol ve kütüphanenin açılışına katıldı. Açılışın ardından Çamlıkaya, Sarıyayla, Karlıyayla, Göllüköy, Bayırbaşı ve Gülkonak Köylerini de ziyaret eden Çakır, Tokat’a dönerek esnaf ve Pazar yerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti’nin girdiği tüm seçimlerden zaferle çıktığının altını çizen Çakır, “ İnanıyorum ki, 7 Haziran’da da seçimleri kazanacağız. Yıllardır türlü oyunlarla, fitne, fesat ve çatışma ortamıyla bizi mağlup edemediler. Milletin sağduyusunu ve ferasetini hiçe saydıkları sürece de istedikleri oyunu oynasınlar, istedikleri ittifakları kursunlar, yine başaramayacaklar. -Ki biz, ne başka güçlere hizmet eden, ne de boyun eğen bir parti olmadık. Biz yalnızca Allah’ın huzurunda eğilir, sadece millete hizmet ederiz. Siyaseti şan, şöhret, para için de değil, hizmet etmek için, hizmeti halka yaymak için yapıyoruz” diye konuştu.25.05.2015