ÇAKIR: DÜNYANIN GÖZÜ BU SEÇİMDE

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Prof. Dr. Coşkun Çakır, dünyanın gözünün 7 Haziran seçimlerinde olduğunu vurgulayarak, “Soydaşlarımızın da, dindaşlarımızın da gözü bizde. Elbette ki Yeni Türkiye’den rahatsız olan güçler de bu seçimi dikkatle takip ediyor” dedi.

Esnaf ziyaretleri ile seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekili Adayı Çakır, ülkenin siyasi ve ekonomik istikrarı ile Anadolu kentlerinin de güçlenmeye başladığını belirterek, “Koalisyonlar yüzünden yıpranan, zayıflayan devlet bürokrasisi ve ekonomisi ile istikrarsızlıktan bezmiş olan vatandaşımız, artık daha rahat ve umutlu. Devletin elinin ve kasasının güçlü olması ile birlikte Anadolu’ya yatırımlar artmaya başladı ve artık 81 ilin tamamına hizmet yayılıyor. Tokat’ımız da ise oldukça önemli bazı gelişmeler ve projeler var. Mesela Sayın Başbakanımız Hızlı Tren hattının Tokat’a ulaşacağı müjdesini verdi. Samsun-Amasya-Tokat-Sivas güzergahında bir ek hat yapılacak. Yine Yeni Havaalanı müjdesi ile seferlerin aksamadan devam edeceğini açıkladı. Bir diğer proje ise devam eden Ünye-Niksar-Tokat Karayolu. Bu yol ile de Tokatlı üreticinin ürünleri limana ulaştırılacak ve bu doğrudan şehir ekonomisine ve hemşerilerimizin bütçesine önemli katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

“7 HAZİRAN SEÇİMLERİN ANASIDIR!”

7 Haziran seçimlerinin Yeni Türkiye yolunda çok önemli bir süreç olduğunun altını çizen Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz, Cihan İmparatorluğu Osmanlı’nın mirasçısı bir devletiz. Dünyaya adalet ve hoşgörü yayan, ümmetin de, gayri müslimlerin de sığındığı, barındığı önemli bir medeniyete ve geçmişe sahibiz. Bazı ülkeler ve yapılar yeniden bu güce ulaşmamızı istemedikleri için bu seçimlerde kapalı kapılar arkasında türlü oyunlar ve ittifaklar planlıyorlar. Diğer yandan ise dindaşlarımız ve soydaşlarımız yeniden başını dik tutmak ve kendilerini güvende hissetmek için gözünü bize çevirmiş durumda. Boşnağı, Gürcüsü, Arabı AK Parti iktidarı ile yeniden özgüven tazeledi. Son on yıldır dik duran ama diklenmeyen Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve şimdi bayrağı devralan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu da diklenmeden dik durdu ve dünya mazlumları da başını dik tutmaya başladı. Şimdi Allah, bizlere de bu iki ismin yanında hizmet etmeyi nasip etti. İnşallah şehrimize, ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunmak için çalışacağız. Bakınız biz dünyanın da birçok ülkesine gidip şehirlerini görme, insanlarıyla konuşma fırsatı yakaladık. Tüm dindaşlarımız, soydaşlarımız; “Siz dik durdukça, biz de burada dik duruyoruz” diyorlar. Bu yüzden bu seçimden yine başarıyla çıkmamız ve devletimizin istikrarının devam etmesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü altını çizerek söylemek istiyorum; Bu bir parti meselesi değil, bu bir millet meselesi, bir memleket meselesi, hatta bir ümmet meselesidir.”25.05.2015